Eestimaa Talimängude kokkuvõte

Tänan Sind ja kõiki XIII Eestimaa Talimängudel Valgas ja Otepääl Ambla valda esindanud võistlejaid, kes andsid oma parima Ambla valla supertulemuse saavutamisel ja ühtlasi ka kaaluka panuse Järvamaa üldvõitu väiksemate maakondade arvestuses. Tänan ka meie valla
võistkondade koostamisel kaasa aidanud treenereid, spordifänne Raido Rohit, Reimo Kaasikut, Riho Lööperit, Ilmar Udamit, Janno Rodendaud, Taavi Leinartit, tänu kellele me olime mängudel esindatud 5 spordialal - suusatamises, korvpallis, mäesuusatamises, lauatennises ja juhtide
võistluses.

Supertulemuse tegi meie suusatamise koondis, kes oli parim nii valdade kui ka linnade absoluutarvestuses tõestades ühtlasi sellega, et Ambla vald on suusatamises mitte ainult Eestimaa parim vald vaid ka Eestimaa parim omavalitsus. Koondises esindasid valda RR Suusaklubi ja Ambla Spordiklubi suusatajad ja vallast pärit või vallaga seotud endised ja
praegused suusaspordiharrastajad. Suusatajad võitsid kokku 7 medalit individuaalarvestuses (neist 3 kuld-, 1 hõbe- ja 3 pronksmedalit) ja 4 medalit teatesuusatamises (neist 2 kuld- ja 2 hõbemedalit) ning peale selle veel 5 esikuuiku kohta oma vanusegruppides:
I koht - N14 Laura Lään; N16 Kaidy Kaasiku; N40 Ilmar Udam
II koht - N16 Keidy Kaasiku
III koht - N14 Õnnela Rodendau; M14 Rico Rohi; M18 Jarmo Kaasiku
4.koht - M16 Aron Ott
6.koht - N14 Kirke Jamnes; N16 Aiki Jalakas; M40 Janno Rodendau; M50 Ivar Pilv
Teatesuusatamine I koht -  N16 Keidy Kaasiku, Aiki Jalakas, Kaidy Kaasiku
M40 Janno Rodendau, Avo Siilak, Ilmar Udam

II koht - N14 Kirke Jamnes, Õnnela Rodendau, Keitlin Jalast 

M16 Kasper Keerberg, Rico Rohi, Aron Ott

Oma panuse edusse andsid veel  Anni Jalakas, Mehis Udam, Maanus Udam, Pileriin Kirsipuu, Christopher Lään; Christjan Lään, Uku Karing ja Avo Siilak.

Kokku osales XIII Eestimaa Talimängude suusavõistlustel üle 600 suusataja.

Mäesuusatamises olime esindatud noorte lumelauasõitjatega, kellest Markus Ubaleht võitis M16 grupis kuld ja Anna Maria Praks N16 grupis pronksmedali. Tubli võistkondliku 5.koha saavutamisel andsid oma panuse veel Mehis Udam, Maanus Udam ja Aleks Homin.

Korvpallurid mängisid kogu turniiri vaid viiekesi ja tänu võitluslikkusele teenisid lõppkokkuvõttes 3 võidu ja 3 kaotusega tubli 6. koha. Meeskond mängis koosseisus Taavi Leinart, Mario Hamburg, Oskar Tammejõe, Roland Prii ja Rauno Tikko.

Lauatennises tulime võistkondlikult 18. kohale 3 võidu ja 3 kaotusega. Lauatennise võistkonnas mängisid Riho Lööper, Taago Leppik, Lisette Liige ja Rein Sander.

Juhtide võistluses saavutas vallavanem Rait Pihelgas II koha.

Jääme põnevusega ootama juulikuu alguses Vinnis toimuvaid Eesti valdade Suvemänge.

                                              T. Leo