Igal aastaajal omad probleemid

Aastast aastasse korduvad igal suvel ja sügisel sama probleemid. Jälle on sagenenud vargused ja rüüstamised aiamaadel. Juhin tähelepanu, et vargus on vargus. Vahet pole, kas varastatakse kauplusest, majapidamisest või kellegi teise aiamaalt äsja valmivaid aiasaaduseid. Eriti piinlik on see, et suures osas aiamaadelt varguse puhul on kannatajad  just eakad, kes oma hoole ja vaevaga on kevadest sügiseni aiamaal tööd rüganud.   Ikka ja jälle leidub kogukonnas isikuid, kes pole viitsinud ise vaeva näha ja on otsustanud teiste aiamaadelt varastada. Rohkem austust ja lugupidamist eakate suhtes. Siinkohal teen ettepaneku kogukonnale, et võimalusel pöörake tähelepanu ka naabrite aiamaal toimuvale.

Kätte on jõudnud pime ja sageli ka vihmane aeg. Kõikidele jalakäijatele  tuletan meelde, et pimedal ajal on kohustuslik kanda nähtaval kohal helkurit. Lapsevanemad olge ise helkuri kandmisel eeskujuks lastele. Pimedal ajal jalgrattaga sõites peab lisaks helkuritele põlema taga punane tuli ja ees valge tuli. Mootorsõidukitel on viimane aeg üle kontrollida kõik tuled ja sõiduki tehniline olukord.

Alanud kooliaasta toob tänavatele jälle rohkem lapsi. Olgem siis tähelepanelikud liikluses. Suur osa lastest alustab kooliteed esmakordselt ja neile on olukord uus ja harjumatu. Siinkohal saavad just eelkõige lapsevanemad ise oma laste turvalisuse osas palju ära teha. Selgitused, tähelepanu juhtimine ja pidev kordamine meie täiskasvanute poolt tuleb alati kasuks.  

Piirkonnapolitseinikuna soovin kõikidele ilusat ja turvalist kooliaastat.     

 

Mati Seire
piirkonnapolitseinik
517 8589
mati.seire@politsei.ee