Raamatupidajad said jälle kokku

18. mail kohtusid Järvamaa kohalike omavalitsuste raamatupidajad Roosna-Allikul kaunis mõisas.

Kohtumine oli juba neljas- ennem on raamatupidajaid võõrustanud Türi, Ambla ja Imavere vallad.

Esimesel kohtumisel eelmisel aastal Türil otsustasid raamatupidajad, et taastatakse kunagine traditsioon saada vähemalt üks kord kvartalis kokku ja arutada hetke kõige põletavamaid probleeme raamatupidamises. Hetkel on raamatupidamises väga palju muutumas ja arutamisteemasid on jagunud igaks korraks. Kõigil neljal korral on arutatud hetke kuumimat teemat – raamatupidamisseaduse eelnõud, kus on muutumas nõuded algdokumentidele ning nõue, et 01.01.2017 ei tohi avalik sektor enam muid arveid vastu võtta kui masinloetavaid. Meie maakonna omavalitsused on selleks hästi valmis ning tänu sellele on ka meie erasektori partnerid sellest hästi informeeritud.

Samuti arutasime tekkepõhise eelarve koostamise küsimusi, mis lähiaastatel muutub kohustuslikuks ning ka ühinemisjärgseid raamatupidamise küsimusi, mis muutuvad aina aktuaalsemaks.

Meie kolmandal kohtumisel Amblas käis meil külalisesinejana rääkimas Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse liige Margus Tammeraja.

Eesti Raamatupidajate Kogu otsustas märtsikuus luua regionaalse osakonna Kesk-Eestisse, kus eesotsas on erasektori poolt Sille Erala ja avaliku sektori poolel Aime Roosioja.

Siiamaani on kokkusaamisi organiseerinud ja vedanud Türi vald. Seekord tegi „vedur" ettepaneku, et võiks siiski olla 5 liikmeline juhtgrupp, kes asju koos organiseeriks. Otsustati, et juhtgruppi kuuluvad Paide linn  Kaja Kört, Paide vald Aime Adler, Järva-Jaani Kaja Reinberg, Koeru vald Krista Lindermann ja Türi vald Aime Roosioja.

Lepiti kokku, et meie juubelihõnguline viies kohtumine toimub Kareda vallas septembrikuus.

Teate edastas
Aime Roosioja