Raamatupidajate viies kohtumine

21. septembril said Järvamaa kohalike omavalitsuste raamatupidajad kokku Karedal.
Kohtumine oli juba viies - ennem on raamatupidajaid võõrustanud Türi, Ambla ja Imavere  ja Roosna-Alliku vallad.
 
Kõigil kohtumistel on olnud alati päeva läbi teema ja see on olnud selline, mis antud hetkel kõige rohkem raamatupidajaid puudutab. Hetkel on kohalike omavalitsuste raamatupidajad erinevate muudatuste tuultes – e-arved, haldusreform, tekkepõhine eelarvestamine. Selle aasta lõpus ka põhivara piirmäärade muutmine, mis ühekordset tööd toob raamatupidajatele päris rohkelt juurde.
 
Kareda vallavanem Kulno Klein tegi raamatupidajatele majas tutvumisringkäigu, mille käigus raamatupidajad leidsid, et nii mõnigi selles majas olev ruum võiks ka teistes vallamajades olla.
Seekord olime kutsunud meile muudatustest rääkima Rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna peaspetsialisti Kersti Sanniku. Muudatusi, mis 2017. aastal kohalike omavalitsusi ees ootab on hulgaliselt ja nii saimegi otseallikast kuulda nii numbreid, kui ka soovitusi, kuidas muutuste keerises kainet meelt ja rahulikku närvi säilitada. Kõigile kohal viibijatele oli need näpunäited edaspidiseks tööks väga kasulikud.
 
Aime Roosioja andis infot Eesti Raamatupidajate Kogu Kesk-Eesti  regionaalse osakonna korraldatavast esimesest koolitusest 28. septembril Türil, kus räägitakse digiarhiivi loomisest ja e-arvete võimalustest raamatupidajatele. Registreerida saab kuni 22. septembrini internetis leheküljel www.erk.ee
 
Samuti otsustasid kohalolijad, et organiseerime koolituse e-kuluaruannete jaoks – toimumiskohaks Türi Vallavalitsus. Koolitusele kutsume ka naabermaakondade vallad, linnad.
Otsustati, et selle aasta viimane kohtumine jääb Paide Linnavalitsuse korraldada ja seda 07. detsembril 2016 ning järgmise aasta esimene kohtumine Albu Vallavalitsuse korraldada – teemaks kõige põletavam teema - ühinemised ja sellega seotud finantsilised küsimused.
 
Teate edastas
 
Aime Roosioja