Suvine soojus ja vaba aeg panevad noored uude olukorda

Suvi on käes ning iga päevaga muutuvad päevad pikemaks ja ööd valgemaks. Käes on aeg, kui koolid on vaheajal ja vaba aeg paneb tõsiselt proovile laste ja noorte toimetuleku vaba aja veetmisega.  Sellega seoses on viimane aeg tuletada meelde põhitõed turvalisemaks vaba aja veetmiseks.

Kindlasti on suvine aeg hea jalgrattaga sõitmiseks. Jalgratta nõuetele vastavuse ja kiivri kandmise hädavajalikkust ei ole kunagi liiast meelde tuletada. Panen kõigile lapsevanematele südamele, et enne lapse jalgrattaga liiklusesse lubamist tuleb kontrollida, kas nende oskused jalgrattaga liiklemiseks ja eeskirjade tundmisel on piisavad, kas jalgratas on korras ja kiiver on peas. Nii teete ise vähima selleks, et Teie laps turvaliselt ja elusana peale jalgrattaga sõitmist koju tagasi jõuaks. Kindlasti ei saa täiskasvanud eeskujudena unustada enda kiivri kandmist jalgrattaga sõitmisel. Järjepidev eeskujuks olemine on tõhus vahend ka liikluskasvatuses!  Siinkohal rõhutan, et jalgrattal peab pimedal ajal liigeldes põlema ees valge ja taga punane tuli. Turvalisuse huvides on kõigile alla 16-aastastele jalgratturitele kaitsekiiver kohustuslik. Selle kandmine vabatahtlikult täiskasvanuna pole häbiasi, vaid märk sellest, et hoolite oma tervisest! Õnneks on nende hulk, kes seda mõistavad aasta aastalt suurenenud.

Kindlasti tuleb tähelepanu pöörata erinevatele pidustustele ja koosviibimistele. Murelikuks teeb see, et järjest enam on sagenenud alaealiste alkoholi ja narkootikumide tarvitamine koosviibimiste raames. Juhin kõikide lastevanemate tähelepanu sellele, et lapse kasvatus saab ja peab alguse saama eelkõige kodust. Iga lapsevanem peab teadma, kus tema laps viibib ja millega ta tegeleb. Suvisel ajal on palju erinevaid pidustusi, koosviibimisi ja väljasõite. Olen seisukohal, et pidutseda ja lõbutseda võib ja saab ka alkoholivabalt ja turvaliselt. Siinkohal kutsun kõiki täiskasvanuid üles tegema kõik endast oleneva, et alaealised ei saaks endale soetada alkohoolseid jooke ja tubakatooteid.  

Piirkonnapolitseinikuna soovin kõikidele ilusat suvevaheaega. Kõikidele lõpetajatele õnne ja edu uute eesmärkide püstitamisel. Loodan südamest, et suvevaheaeg möödub lõbusalt ja turvaliselt.

Turvalist suvevaheaega. Olge iseenda ja teiste suhtes hoolivamad!    

Mati Seire
piirkonnapolitseinik
517 8589
mati.seire@politsei.ee