Teade

Veebruarist saavad Ambla valla elanikud postiteenuseid tarbida kirjakandja vahendusel tasuta

Veebruaris sulgeb Eesti Post Ambla postkontori. Valla elanikel on edaspidi võimalus postiteenuseid kasutada kirjakandja vahendusel ning Aravete või naabervalla postkontorites.  

Iga aastaga väheneb nõudlus traditsioonilise postiteenuse järele. Ambla postkontoris sooritatakse keskmiselt 21 universaalse postiteenuse tehingut kuus. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on tehingute arv vähenenud 63%. Postkontori ülalpidamiskulud on aga pidevalt kasvavad.

Kui inimene elab lähimast postkontorist või postipunktist kaugemal kui 5 kilomeetrit, on tema jaoks kirjakandja tellimine tasuta ning tasuda tuleb vaid tellitavate teenuste eest. Kirjakandjale saab tasuda sularahas.

                            

Elu- või asukohas osutab kirjakandja järgnevaid teenuseid:

1.       kirisaadetise vastuvõtmine/kättetoimetamine liht-, täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni 2 kilogrammi (sisemaine ja rahvusvaheline);

2.       postipaki vastuvõtmine/kättetoimetamine täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni 20 kilogrammi (sisemaine ja rahvusvaheline);

3.       rahakaartide saatmine;

4.       ajakirjandustellimuste vormistamine;

5.       maksete vastuvõtt;

6.       pensionide väljamaksmine;

7.       postimaksevahendite müük.

Kirjakandja saab koju tellida helistades telefonil 661 6616, saates e-kirja aadressil info@omniva.ee või Omniva e-teeninduses www.omniva.ee. Samuti saab kirjakandja koju kutsuda postitades kirjakasti kutsekaardi.